Sarp Selçuk

Özel resimlenmiş Bianchi ve Carraro t-shirtleri’nin çizeri Sarp SELÇUK 1973’de İzmir’de doğdu. 1991 yılında D.E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümüne girdi. Okul döneminde tasarım ve reklam alanında hizmet veren firmalarda tasarımcı ve illüstratör olarak çalışmaya başladı. 1994-1995 yıllarında, eğitimine ara vererek Paris ve Londra’da yaşadı.

1998 yılında İRD 2. Bumerang Reklam Ödülleri yarışmasında Kurumsal Yayınlar dalında büyük ödülü ve amblem Logo dalında başarı belgesi kazandı.

1999 yılında İRD 3.Bumerang Reklam Ödülleri yarışmasında Baskılı İşler dalında başarı belgesi kazandı.

2000 yılına kadar reklam ajanslarında sanat yönetmenliği yaptıktan sonra 2000, 2001 yılları arasında freelance tasarımcı olarak çalışmaya başladı.

2001 yılında İzmir’de; Etycat Reklam Tasarım Çözümleri adıyla kendi reklam ajansını kurdu.

2009 yılında İRD Bumerang Reklam Ödülleri yarışmasında Amblem Logo dalında ve Baskılı İşler dalında 2.lik ödülü kazandı.

2013 yılından itibaren Yaşar Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümünde yarı zamanlı olarak İllüstrasyon dersleri vermeye başladı.

2015 yılında Yaşar Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümünde lisansüstü eğitimine başladı.

Halen kendi müşterilerine tasarımcı ve illüstratör olarak hizmet vermenin yanı sıra Yaşar Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesinde akademik kariyerine devam etmektedir.

Tasarım Taslakları