ROGLIC ve BIANCHI FRANSA TURU ETAP GALİBİYETİNİ GALIBIER TIRMANIŞI İLE PERÇİNLEDİ

ROGLIC ve BIANCHI FRANSA TURU ETAP GALİBİYETİNİ GALIBIER TIRMANIŞI İLE PERÇİNLEDİ

18 Aralık, 2020 12:12, Haberler by carraro 0 Yorum

Countervail teknolojisi ile aero özellikleri geliştirilmiş Oltre XR4’ü ile LottoNL Jumbo’nun Sloven bisikletçisi Primoz Roglic zorlu Telegraphe ve Galibier zirvelerini domine etti.

LottoNL Jumbo sporcusu Primoz Roglic; Fransa Bisiklet Turu’nun en önemli etaplarından biri olan, 183km lik La Mure – Serre Chevalier etabını kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Bianchi Oltre XR4 kullanan Roglic, Galibier tırmanışının en yüksek zirvesinde yaptığı atakla, aralarında 2 kez Fransa Turu’nu kazanan Alberto Contador’un da bulunduğu rakiplerini geride bırakmayı başardı. Roglic’in 1dk 14sn ardında Rigoberto Uran ikinci oldu. Kendisi Fransa Turu’nda etap kazanan ilk Sloven olması ile de tarihe geçen 27 yaşındaki Roglic, Bianchi XR4’ün aerodinamik avantajlarını sonuna kadar kullanmayı bildi.

 

Takımın Bianchi CV Bisikletleri
Etap galibiyeti getiren unsurlar; Roglic’in sele üzerindeki gücü ve Countervail Karbon Vibrasyon Önleme Teknolojisi ile donatılmış Bianchi Oltre XR4’ün yüksek hızlarda bile sunmayı başardığı kontrol dinamikleri olarak tanımlamak mümkün.
Ancak yine de takımın diğer bisikletleri de unutulmamalı. Specialissima, Infinito CV and TT Aquila CV

Lütfen ikiden fazla bisiklet seçmeyin.