Bisikletimi Uçakta Nasıl Taşırım ?

Dilediğiniz şehre, dilediğiniz ülkeye bisiklet götürmeniz çok da zor değil. Kim istemez ki bisikletini yanında taşımayı 🙂

Bunun için 3 farklı seçeneğiniz var :

  • Bisikletinizi hiç sökmeden vermek
  • Demonte halde kutulamak
  • Özel bisiklet çantalarına koymak

Ancak bunların içinden en karlısı ve en iyi yol kutulayarak taşımaktır. Peki bunun için bize neler lazım ? Bisiklet kutularının boyutları genellikle 180*80*20 olmaktadır. İzolasyon malzemeniz ve de bantınız da varsa artık bisikletinizle dilediğiniz her yere gidebilirsiniz.

 

Sökme işlemine pedallarla başlamak en doğrusu olacaktır (sökmek çok zor olmasa gerek , ama birleştirmeyi bilmiyorsanız sakın denemeyin 🙂 ) .İkinci aşamada sele ve gidonu çıkartmalısınız. Ön tekerlekler de çıktıktan sonra maşanın sivri yerlerini kartonla sarıp bantlamanız en iyisidir. Tekerleklerin havası alındıktan sonra dikkatlice kutuya yerleştirmekte fayda var. Delinsin istemeyiz! Kutunun boş kalan yerlerine de parçaların sallanmaması için izolasyon malzemesi koyduktan sonra işlem tamam. Kutuyu kapatıp bantlayabilirsiniz. İçinde de kırılacak madde olduğunu belli eden ünlemler yazılar yazmakta da büyük fayda vardır.

 

Uçağa binmeden önce check-in işleminde ödeyeceğiniz miktar havayolu şirketine göre değişmektedir. Bu bilgilere hangi havayoluyla gidecekseniz onun sitesinden ulaşabilirsiniz.
Artık bisikletiniz gittiğiniz yerde sizinle ve o da sizin gibi gezecek 🙂 Keyifli sürüşler !

Yorum Yazınız